KIM JESTEŚMY?

1Piętro to miejsce realizacji przedsięwzięć, w których człowiek jest traktowany jako osoba, podmiot rozwoju kultury we wszystkich jej wymiarach. 1Piętro to nie tylko przestrzeń fizyczna, ale przede wszystkim miejsce inspirowania i wspierania twórczych inicjatyw. Miejsce spotkań ludzi, którzy chcą w sposób aktywny reagować na wyzwania współczesności oraz przełamywać bierność, czego niedościgłym wzorem był i jest bł.Jan Paweł II.

1Piętro to także miejsce spotkania i dialogu. Pamiętając o słowach bł. Jana Pawła II, że „(…) odmienność, uważana przez niektórych za tak wielkie zagrożenie, może się stać – dzięki dialogowi opartemu na wzajemnym szacunku – źródłem głębszego zrozumienia tajemnicy ludzkiego życia”, chcemy  pomagać  zrozumieć otaczający nas świat.  Wiemy, że zrozumienie wymaga rozmowy, a rozmowę najlepiej zacząć od spotkania. Dlatego jesteśmy.

1Piętro to Twoje miejsce spotkania. My nie chowamy głowy w piasek.

KTO ZA TYM STOI?

Karol Wojtyła vel. bł. Jan Paweł II

IMG_9704

Nasz Patron.

Na 1Piętrze „gramy na Niego”.

 

 

 

 

Marcin Nowak

IMG_9862

Szef 1Piętra.Na co dzień stara się pokazywać głębszy wymiar rzeczywistości.

Właściwie spotkanie go bez notesu i pióra graniczy z cudem. Miłośnik czasów kiedy honor i służba były nie tylko na sztandarach, ale także i w sercu. Lubi łączyć rzeczy i idee potocznie postrzegane jako nie do połączenia. Podobnie jak jego myśli, tak i na swój „legendarny” obiad do baru mlecznego zawsze chodzi swoimi drogami. W wolnych chwilach, pośród wielu rzeczy, szczególnie lubi kręcić kołami, albo naciskać stopami górskie bezdroża. Stara się trzymać rękę na pulsie współczesnej kultury, od czasu do czasu poczęstować zieloną herbatą oraz dobrym słowem.

 

Małgorzata Wilczewska

IMG_9990

Na 1Piętrze dba o naszą kulturę.

Wrażliwość Małgosi oraz wiedza o teatrze i trendach w kulturze budzą podziw i uznanie.  Długo by pisać o jej zaangażowaniu w swoją pracę. We wszystko co robi wkłada całe swoje serce.

 

 

 

Grzegorz Kaska

IMG_9968

Ściąga na 1Piętro „wielki świat” oraz największe góry świata. Dba także o to, żeby wszystko u nas „śmigało”.

Jak Grzegorz podejmie się jakiegoś zadania, możecie być pewni, że zostanie ono wykonane.  Kiedyś mówiło się o takich ludziach, że „można na nich polegać jak na Zawiszy”.  Trzeba zaznaczyć, że dowcipy Grzegorza, potocznie zwane sucharami, nie pozwalają nam zapomnieć, że śmiech to zdrowie.

 

Szymon Pulcyn

IMG_0041

Szef wszystkich Szefów.

Mąż i ojciec, muzyk, filozof, dziennikarz, copywriter, znawca zakazanych rewirów – jednym słowem „człowiek orkiestra”. Kiedyś mówiło się o takich „do tańca i do różańca”. Niech Was nie zwiedzie jego nonszalancki strój… Kojarzycie Steva Jobsa ? Jego golfy przeszły do historii, z bojówkami Szymona będzie podobnie.

 

 

 

CMJP2-szyld-ORGANIZATOR-DUZE